Zmena je život

Autor: Adriana Hricková | 9.10.2011 o 12:14 | (upravené 9.10.2011 o 12:54) Karma článku: 8,19 | Prečítané:  274x

Nechtiac som vytrhla nabíjačku z notebooku a v momente sa so mnou prestal baviť. Nikdy sme neboli najlepší kamaráti, ale toto nech mi už viac nerobí. Stres, panika. Kde je tá hlúpa šnúra? Akoby som v sekunde stratila aj hmat a v tej tme aj zrak. Odkedy som televíziu zavrhla ako tichú vernú spoločníčku, votrel sa mi do priazne tento technický blázon. Neraz dostal jednu zaucho a korunovaný prívlastok navyše. Kvári mi chrbticu a rád si vynucuje nevyhnutnú pozornosť. Beztak  mu dávam takmer denne šancu plniť jeho poslanie. Je až blažený pocit ho na deň dva zanedbať. Vo vzťahu „berry" vs. laptop sa nehanbím tváriť ako egoista.

Chýbajú mi časy, kedy naňho naši nemali ešte niekde v rezervných ponožkách na spodku ťažkých svetrov. V prvom ročníku na vysokej boli počítačové miestnosti plné a hlučné, minulý rok už skôr poloprázdne a teraz sa tam môžem schuti smiať na plnú dušu pri strihaní domácich úloh.  Ja len, že je to asi nezdravý, ale za to ekonomicky a časovo výhodný dôkaz.

Neviem, či som nejaký divný ročník (89´), ale skôr ma prepadne pokoj s tichým režimom, bez mp3-ky, televízora, s rádiom, (bez internetu si bohužiaľ existenciu už neviem predstaviť a je to neopísateľne hrozné) v prírode, mimo počítačov samu alebo medzi ľuďmi- živými.

Áno, nemám rozhľad v technických pokrokoch a len pomaličky sa nimi nechám obmedzovať mojou antitechnickou schopnosťou. Radšej viem ako sa skončí niekoľkouholník Murakamiho Nórskeho dreva na veľkom plátne, bratovi posuniem športovú prílohu v novinách, prejdem sa peši prázdnym nočným mestom, vyšplhám sa k delu alebo sa najem za kuchynským stolom, keď mama ťahá ktovieaký tabak a ja to neznášam.

Skoro všetko je už inak. V soboty sa nechodieva na dedinu ku starej mame, deti  vedia rozoznať hrach iba z konzervy, nevera je zdanlivo čoraz ľahší pojem a starobince fungujú a nezívajú.

Nežije sa ľahko, v žiadnom čase. Ale občas by som sa chcela narodiť v inom roku a nažívať si v teple kamenného domu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?