Doznievanie

Autor: Adriana Hricková | 1.1.2013 o 17:15 | (upravené 1.1.2013 o 17:59) Karma článku: 4,87 | Prečítané:  276x

Niekedy je to aj ticho, čo nás posotí svojou rozmanitosťou k veľavýznamným činom, presvedčeným krokom alebo iba k predstavám pohltených životom.

A potom na všetko sa dá zvyknúť. Na tvrdú prácu, nič nerobenie, bolesti, či plné vrecká. Len ruky a tváre už nebudú také novorodenecky mäkké a hebké a jasné.

Ževraj sa dá vypestovať aj raňajšie vstávanie. Mýtus o tomto heroickom výkone som ešte dobrovoľne neprekonala. Ale veriť mi nikto nezakáže. K odtlačennej tvári si pridávam ešte stvrdnutú šiju a krk, aby som toho málo nemala. Naozaj jednoducho stáva sa, že sa mi nechce prestúpiť zo sveta podvedomia do nejasného vedomia.
Predpokladaná rovnica, že príde práca, prídu deti, nočno denné harmonogramy, sa vo zvykoch hádam potvrdí. Behanie pred strachmi, ozbrojencami, cudzojazyčné rozhovory, vášne a všetko vpustené pod povrch bude treba posunúť do lenivejších dní.
Nachvíľu sa budeme cítiť prekonaní, kým nepríde nové čakanie na vyzretý čas. A takúto špirálu žitia, prežívania vieme vypestovať. Občas nepokojné ruky do nej štuchnú, hlavy sa zakrútia a nebudú vedieť kam kráčajú alebo prečo vôbec chcú ísť do dennodenných neistôt.
Prídu na to počas rutinného umývania riadu, pri pečení, v čajovni pri víne, hladením z okna, či na rodinné fotografie na bielizníku. Alebo na to neprídu nikdy. Koniec a začiatok aj tak raz nastane, možno skôr a možno neskôr.

Predpovedaného konca koncov sme sa opäť nedočkali. Nevadí. Môžeme pokračovať v budovaní, milovaní, odpúšťaní, čakaní, snažení. Na osvieženie do ďalších časov existuje aj nápoj viery a dôvery. Aspoň o trochu rezkejšie sa bude prekračovať cez prahy, hoci aj s nečakanými zakopnutiami. Ak si logneme viac, či menej.

Rok v pokoji čaká na posledné minúty svojho uznania. Všetko, čo priniesol zasadil vedľa ostatné košaté stromy. Viac už nevyrastie. Presne do tejto výšky úplne stačí.
Aký obraz si z neho odložíme do úzadí, ostáva v našich rozhodnutiach.
Čas bude opäť plynúť a my budeme hodnotiť jeho plody a snívať - „na to netreba zabudnúť", pridáva vytrvalostný spáč.

Všetkým prajem každý deň len to najlepšie. Nie je tomu inak ani dnes a nebude ani o a po pol noci.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficov statusový symbol, amnestie a El sexico (Schutzov týždeň)

Fico je absolútne raritný otvorenosťou a vytrvalosťou, s akou vozí štátnu radkyňu.

KOMENTÁRE

Zničia raz naše deti svet?

Do 20 rokov má zmiznúť takmer polovica pracovných miest.

SVET

Pre deti vo svete bol rok 2016 zlý, jeden z najhorších

Na celom svete je ohrozených takmer pol miliardy detí.


Už ste čítali?